Predplatné sa oplatí

Milí čitatelia,

ďakujeme, že uvažujete o kúpe predplatného niektorého z našich časopisov. Ak ste ešte na pochybách či sa vám predplatné naozaj oplatí v nasledujúcich riadkoch sa vás pokúsime presvedčiť, že áno :) Akokoľvek sa vám môže zdať cena za predplatné na prvý pohľad vysoká, naozaj tomu tak nie je. Každá cena predplatného v sebe skrýva veľa rozličných nákladových položiek za úkony, ktoré sú spojené s výrobou a doručením časopisu až do vašej poštovej schránky. To samozrejme platí pre každé jedno číslo v rámci predplatného. ...a na konci dňa je cena za jedno vydanie nižšia, ako by vás vyšla na stánku :)

Všetky časopisy vyrábame s láskou a nadšením už mnoho rokov. Za každým článkom, každou stranou časopisu sa ukrýva úsilie našich redaktorov, fotografov, grafikov, jazykových redaktoriek, tlačiarov, pracovníkov distribúcie, poštových doručovateľov a mnohých ďalších ľudí, bez ktorých by to nebolo možné. Naša každodenná práca má svoj význam až vtedy, keď sa časopis dostane do vašich rúk a ste s jeho obsahom a formou spokojní.

Predplatiteľská cena za jedno vydanie

Táto položka v sebe schováva množstvo reálnych (fyzických i duševných) úkonov a na ich podrobný opis je tu veľmi málo miesta :). Napriek tomu sa táto cena pohybuje prevažne v rozmedzí 1-2 € vrátane DPH. Predplatiteľská cena za každé číslo je cenovo zvýhodnená v porovnaní s cenou časopisu v predajniach tlače. Vo väčšine prípadov ide o výraznú úsporu pre vašu peňaženku a môžete takto dostať aj niekoľko čísel zadarmo počas jedného roka. Je to odmena pre našich verných a pravidelných čitateľov.

Balné

Každý jeden časopis v rámci predplatného musí byť riadne zabalený a označený adresným štítkom. Väčšinou časopisy balíme do plastovej fólie, aby sme minimalizovali riziko poškodenia počas doručovania. Cena za balenie časopisu, rovnako ako vytlačenie adresného štítku je pre každého predplatiteľa zadarmo, t.j je súčasťou už spomínanej ceny za jedno vydanie. Ako zodpovední pôvodcovia obalov navyše uhrádzame odvody za likvidáciu obalových výrobkov.

Poštovné

Položka poštovného tvorí výraznú nákladovú položku v rámci vynaložených nákladov na predplatné. Časopisy sú doručované prostredníctvom Slovenskej pošta a my ako vydavateľstvo platíme za každý jeden zaslaný výtlačok cenníkovú cenu. Ak posielame v rámci predplatného 10 časopisov ročne, tak samozrejme za každý zaplatíme, takže suma za predplatné v sebe skrýva 10× poštovné. Cena za poštovné je pre každého predplatiteľa zadarmo, t.j. je súčasťou už spomínanej ceny za jedno vydanie.

Cieľom týchto riadkov je priblíženie zákulisia predplatného a najmä pokus o vysvetlenie cenotvorby - čo všetko sa skrýva v každej cene za predplatné. Predplatné je najmä služba pre stálych čitateľov a po vyčíslení všetkých priamych nákladov a príjmov je takmer "na nule". Je pre nás však dôležité byť cenovo dostupní pre všetkých. Za každého jedného z vás úprimne ďakujeme, pretože bez vás by sme tu my a naše produkty neboli.

Vaše vydavateľstvo JAGA