Ročné predplatné ASB + Unika 2023

35 €
Predplatné od čísla
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Obsahuje: 8 štandardných čísel ASB + Sadzobník UNIKA 2023. Zľava: 33 %

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo dostanete v rámci predplatného?

8 štandardných čísel časopisu ASB
1 sadzobník UNIKA na rok 2023 v hodnote 21,00 €

Poštovné a balné neplatíte
Ušetríte až 33 % z hodnoty balíčka

Časopisy dostanete až do schránky

!  doručenie len v rámci územia SR


 

Darček: Sadzobník UNIKA 2023 (vyšlo v januári 2023)

Sadzobník pre navrhovanie ponukových cien projektových prác a inžinierskych činností.

Vydanie sadzobníka obsahuje odporúčané minimálne a maximálne ceny projektových prác a inžinierskych činností určené algoritmicky v závislosti od náročnosti kategórie a pásma, do ktorého je stavba zaradená, v závislosti od aktuálneho rozpočtového nákladu stavby a od vývoja ekonomických ukazovateľov v hospodárstve.
Ceny projektových prác sa vzhľadom na výrazné zmeny cien stavieb oproti stavu zo začiatku roku 2022 výrazne menia. Nárastom ceny stavby rastie aj cena projektových prác, avšak nakoľko táto zmena cien nieje presne priamoúmerná, tak boli upravené aj ceny v tabuľkách, tak aby presnejšie zohľadňovali aktuálnu infláciu v NH podľa údajov Štatistického úradu SR. Vydanie sadzobníka obsahuje tiež odporúčané hodinové sadzby pre projektové práce, ktoré sa oproti stavu z 2022 zmenili.

SADZOBNÍK 2023 je v prílohách obohatený o znenie nového stavebného zákona, ktorý pozostáva zo zákonov 200/2022 z.z. a 2021/2022 z.z. Nový stavebný zákon má v čase vydania tohto sadzobníku plánovanú účinnosť od 1.4.2024. Nové znenie stavebného zákona opúšťa dvojstupňové povolovanie stavieb, čím bude mať aj dopad na percentuálne rozdelenie a štruktúru ceny projektových prác.

264 strán, 2023, mäkká väzba, 15 x 21 cm

Sadzobnik_Unika_2023_v800


 

Časopis ASB prináša aktuálne informácie zo sféry architektúry, stavebného developmentu a pozemných stavieb. Čitateľ tu nájde analýzy horúcich tém, informácie o pripravovaných projektoch, o nových zaujímavých realizáciách, profily známych osobností i aktuálne trendy v stavebných konštrukciách a materiáloch.